коти

08.05.2013 10:17

 

Кішка – звір, якого створив Бог для того, щоб у людини був тигр, якого можна погладити … Про зв’язок котів з тонкими світами міркували ще древні. Єгиптяни шанували кішок, а богиня радості Бастет часто зображувалася як жінка з котячою головою, або як кішка. У Стародавньому Єгипті за вбивство кішки карали стратою.

У міфології скандинавів, кішка – улюблена тварина Фреї, язичницької богині любові, цікавий і той факт, що богиня пересувається на візку, в яку запряжені кішки.

У литовців кіт є недобрим символом. У легендах чорт в образі кота бореться з богом громовержцем Перкуносом.

У слов’янській міфології архетип кішки отримав полярне трактування. У слов’янських казках кіт наділений хитрістю, хазяйновитістю, якоюсь домовитістю. І все ж «кажуть, не пощастить, якщо чорний кіт дорогу перейде …» езотеристи багатьох країн вважають, що чорний кіт має здібності астрального провідника.

А от болгари мають раннє християнське повір’я, про те, що коли Господь ходив по землі і зупинився ввечері у копиці сіна переночувати, в торбинці у нього був хліб, а вночі мишки хліб весь і погризли. Розсердився Всевишній, жбурнув в мишу свою рукавицю – а рукавиця-то перетворилася на кішку. З того часу і почався котячий рід.

Серед нас є і ті, хто кішок не любить, але все ж більше серед нас тих, для яких немає музики краще, ніж вечірнє муркотіння вихованця.